Atributy

Z Chmatákovská Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ukázka atribut z menu postavy.
Ukázka atribut z menu postavy.

Atributy jsou důležité pro zlepšení postavy, usnadnění hry a konkurenceschopnost při zabíjení příšer a jiných hráčů. Bez jejich zvýšení bude hráč snadnou kořistí pro všechny bytosti ve hře. Aby atributy zvýšil, tak musí prvně získat zkušenosti zabíjením Příšer nebo čtením Knih znalostí. Z počátku je sbírání zkušeností obtížnou činností, která se může protáhnout díky slabým zbraním a síle útoků, postupem času se ale hráč naučí pobíhat různými lokacemi a zabíjet vše, co mu bude stát v cestě. Tímto poměrně rychle nasbírá dostatečný počet zkušeností na zvýšení všech možných atribut. Pro maximální zvýšení všech atribut je potřeba celkově nasbírat a použít 35000 zkušeností. Čím obtížnější je zabít příšeru, tím vyšší počet zkušeností z ní lze získat.

Každým zvýšením atribut hráč přichází o určitý počet zkušeností, které nasbíral. Kolik zkušeností má hráč k dispozici lze najít v Menu postavy nebo stisknutím klávesy F1. Pro otevření okna s atributy a počtem dostupných zkušeností stačí kliknout na nebo stisknout klávesu F3. Po zvýšení všech atribut je vhodné sbírat zkušenosti pro použití GM sošky, protože jiné využití pro ně již najít nelze. Zkušenosti se totiž nepřenáší po Resetu postavy, takže by jejich nevyužití tímto způsobem bylo plýtvání.

Po maximálním dovršení všech Dovedností, splněním všech nutných úkolů a maximálním zvýšením všech atribut se hráči odemyká možnost Resetovat svou postavu.

Všechny atributy

Ve hře se aktuálně nachází 7 atribut, z nichž se 6 řadí do bojových a 1 do podpůrných, kterou je Rychlost pohybu. Tento atribut se totiž netýká rychlosti pohybu v souboji, kdy jsou všichni zúčastnění stejně rychlí, ale mimo něj.

ID Atribut
1 Maximum životů
2 Maximum many
3 Kritický zásah %
4 Kritický zásah
5 Síla útoku (hráč)
6 Síla útoku (ostatní)
7 Rychlost pohybu