Banka

Z Chmatákovská Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přebytečné předměty lze ukládat do banky.
Přebytečné předměty lze ukládat do banky.

Banka je přístupná skoro ve všech větších lokacích, nebo příkazem, který mohou využít hráči s VIP členstvím. V bankách pracují bankéři, u kterých lze ukládat všechny přebytečné předměty. Stejně jako u polí v inventáři platí, že některé předměty lze ukládat po hromádkách a některé pouze po jednom (Zvířata). Nahlédnutím do banky má hráč přehled o stavu všech předmětů z hlediska hodnoty Bonusu a efektu Připoutání. Hodnota bonusu každého předmětu je vyjádřena v každém políčku vpravo dole červeným číslem a očarované předměty mají vpravo dole malé písmenko S. Pokud má hráč nasazen předmět s efektem připoutání, tak se po jeho smrti předmět přemístí právě do banky. Stejně tak se do banky připisují odměny za Reset postavy, zpravidla je tedy nejlepší mít vždy aspoň nějaká volná místa v bance, aby hráč o tyto předměty nepřišel.

Předměty připoutané k duši jsou označeny malým písmenkem S, hodnota bonusu číslem vedle nej.
Předměty připoutané k duši jsou označeny malým písmenkem S, hodnota bonusu číslem vedle nej.

Každý hráč má po založení účtu přístupných pouze 16 polí, přičemž dalších 116 lze otevřít Listinou na rozšíření banky pro celkový počet 132 polí v bance. Listinu lze získat splněním úkolu u Jaroslava, ale jejím použitím hráč odemkne pouze 4 nová pole. Pro odemknutí všech polí v bance je potřeba splnit tento úkol 29krát a všechny získané listiny použít. Nejen to, ale po použití X listin narazí hráč na problém v podobě polí zamknutých Fredy_Guvnem. Pro odemknutí dalších polí je mimo listinu zapotřebí splnit jeho obtížný úkol, ve kterém po hráči vyžaduje Labuť. Až poté může hráč naplno využívat všech polí v bance.

Lokace Obchodník Vyžaduje Získáme
Lhotka - Chobotov Jaroslav 2x Bobule
Modrý chobot
Balonek
Listina na rozšíření banky
48 bodů dovedností
Nebe Fredy_Guvno Labuť
GM soška
48 bodů dovedností

Bankéři

Ve hře se aktuálně nachází pět bankéřů v pěti různých lokacích. Žádný z bankéřů nenabízí úkol, slouží pouze jako způsob jak se dostat do své banky. Hráči s VIP členstvím si mohou bankéře k sobě přivolat příkazem .banka. Vyvolaný Bankéř Drahomír bude hráči k dispozici po dobu 22 vteřin, po kterých sám zmizí. Opětovné vyvolání je možné po 90 vteřinách.

Obchodník ID Lokace
Bankéř Svatopluk 7 Lhotka
Bankéř Zoltán 30 Lhotka - Chobotov
Bankéř Drahomír 37 Podělávákov
Bankéř Lukáš 73 Sněhová Pastva
Bankéř Filip 74 Poušť Grobi