Chobotnice

Z Chmatákovská Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Chobotnice
Takto vypadá boss.
ID-NPC 24
Lokace Podělávákov
Počet životů 18000 HP
Útok Velké kousnutí (500 HP)
Velká slizká střela (700 HP)
Velká tlaková vlna (500 HP)
Zkušenosti 500 EXP
Drop Megafon (70%→78%)
Svatozář (20%→22%)
Volant (10%→0%)
Respawn 500 s
Grafik Matomi (2013)
Známo jako "Kraken"

Chobotnice je boss určený pro 3 hráče, který se nachází v Podělávákově na ostrově, kam se dá dostat pouze Svitkem problesknutí. Je to velmi silná příšera, která svými silnými útoky dokáže hráče zabít v rozmezí pár vteřin. Pro její zabití je potřeba mít několik předmětů na maximální hodnotě Bonusu, mít na maximální hodnotě všechny Atributy a použít Talenty dle doporučených taktik. Předměty, které po jejím zabití lze získat, jsou velmi důležité pro splnění úkolů u Františka a Solzekina na Sněhové Pastvě a možnost dostat se do Nebe. Pokud ji zabíjí 3 a méně hráčů, tak se skupina může skvělým a rychlým výkonem zapsat do Knihy rekordů.

Jejím zabitím má hráč šanci na zisk Megafonu, Svatozáře a Volantu, procentuální šance ale záleží na počtu hráčů, kteří se účastní boje.

Drop

Drop, který lze získat zabitím chobotnice ve 3 a méně lidech.

Předmět Šance Podmínka
Megafon 70% Chobotnici zabíjí 3 lidé nebo méně
Svatozář 20% Chobotnici zabíjí 3 lidé nebo méně
Volant 10% Chobotnici zabíjí 3 lidé nebo méně

Drop, který lze získat zabitím chobotnice ve více než 3 lidech.

Předmět Šance Podmínka
Megafon 78% Chobotnici zabíjí více než 3 lidé
Svatozář 22% Chobotnici zabíjí více než 3 lidé

Útoky

Mezi její útoky patří velké kousnutí, které ubere velký počet životů jednomu hráči, kdykoliv se k ní přiblíží. Nejvíce životů jednomu cíli ubírá chobotnice velkou slizkou střelou, která je navíc útokem na dálku a chobotnice ji vypouští každé 2 vteřiny. Plošným útokem je velká tlaková vlna, která ubírá velkou porci životů všem hráčům v rozsahu 19 polí po ose X na 19 polí po ose Y a chobotnice ji vypouští každých 10 vteřin. Tendence tlakových vln se ale zrychlí po uplynutí 60 vteřin souboje, poté je chobotnice vypouští každé 2 vteřiny a nastává skutečný boj o život pro všechny zúčastněné hráče.

Rozsah polí na kterých chobotnice zasáhne ostatní.
Rozsah polí na kterých chobotnice zasáhne ostatní.

Taktika

Při prvním pokusu může být chobotnice velmi obtížným soupeřem a důležité je, aby nikdo ze zúčastněných hráčů neudělal více chyb za sebou. Tradičně se používá sestava "TANK-HEALER-DMG", což ve zkratce znamená, že jeden hráč na sebe přitáhne pozornost chobotnice, další hráč tuto oběť léčí a třetí hráč se stará o uštědření co největšího poškození.

Tank

Jeho úkolem je přežít co nejdéle a celou dobu ubírat chobotnici životy. Toho docílí nepřetržitým pohybem po poloostrůvku a střelbou brokovnicí. Pokud to situace vyžaduje, tak si dobíjí životy svitkem léčení. Bez spolehlivého léčitele a útočníka se ale neobejde.

Healer

Jeho úkolem je držet oběť při životě, ale přepínáním mezi léčivou holí a brokovnicí se může naplno zapojit do boje a proces zabíjení chobotnice značně urychlit. Na začátek souboje je nejlepší uštědřit chobotnici pár ran a až poté léčit oběť. Pak je tu možnost pouze léčit oběť a do boje se nezapojovat, ale hráč si musí dát pozor na to, že správně nakládá s manou. Bez spolehlivého útočníka, který léčí sebe i léčitele za použití svitků léčení, se ale neobejde.

DMG

Má nejsnazší úkol, a tím je ubírání životů chobotnici. Je důležité, aby si od chobotnice držel určitou vzdálenost a naplno využil talentu odstřelovač. Také se od něj očekává efektivní využití svitků léčení, kterýma dobíjí velmi důležité životy sobě a dalším dvěma spoluhráčům, zejména když se k němu přibližuje oběť, jejíž život na svitcích útočníka velmi závisí.

DOPORUČENÁ VÝBAVA NA CHOBOTNICI
TANK (Oběť) HEALER (Léčitel) DMG (Útočník)
Nasazeno (Bonus 10) (Bonus 10) (Bonus 10)
Čepice / (Bonus 10) / / (Bonus 10) / / (Bonus 10)
Amulet / (Bonus 10) / /
Svitky
Doplňková
zbraň
(Bonus 10) (Bonus 10) (Bonus 10)
Talenty Tvrdokožus Odstřelovač Odstřelovač
Mystik Lovec Lovec
Léčitel Mystik Mystik
Mana manipulátor Léčitel Léčitel
Smradlavec Mana manipulátor Mana manipulátor