Dřevorubectví

Z Chmatákovská Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Dřevorubectví
ID-SKILL 2
Známo jako "Dřevko"
"Rubání"

Dřevorubectví je řemeslnická dovednost, která hráči dovolí vydělávat peníze a sbírat pokusy na zvyšování Bonusu. Vzhledem k ceně jediného předmětu se kterým lze tuto dovednost trénovat, Sekeře, je možné ji trénovat už po založení účtu. Trénování dřevorubectví je velmi jednoduché a stačí si pouze stoupnout s nasazenou sekerou k vybranému stromu na políčko kde lze rubat a klikat na akční tlačítko. Ve hře se nacházejí aktuálně 2 lokace se stromy, ze kterých je možné získávat dřevo a zároveň je prodávat vybraným obchodníkům. Tyto lokace jsou Lhotka a Poctivákov. Po dovršení maximální hodnoty této dovednosti může hráč vyrubat Velké dřevo.

Všechny dovednosti lze v Zelené zóně trénovat pouze po hodnotu 60, poté se musí hráč přemístit do Modré nebo Červené zóny. V případě dřevorubectví je nejlepším místem k tréninku Poctivákov, kde může hráč při potenciálních útocích od protihráčů použít příkaz obrana. Během dřevorubectví je možné trénovat zároveň Zručnost řezáním Velkého dřeva Víceúčelovým nožíkem, tento způsob je ale podstatně pomalejší a nákladnější než klasické řezání ryb. Zvyšování dřevorubectví je důležité pro zisk právě tohoto druhu dřeva potřebného k tvorbě dalších předmětů s dovedností Výroba.

Dřevorubectví je nejlepší aktivitou pro získávání pokusů na bonus díky Stromovému broukovi, který jich hráči daruje hned 7. Šanci na vyrubání tohoto brouka hráč může zvýšit Myslivkou. Díky prodejní ceně dřeva je to zároveň druhá nejvýdělečnější činnost ve hře.

U všech dovedností platí, že je nejlepší je trénovat s nasazeným Amuletem štěstí a Promočním kloboukem na maximální hodnotě Bonusu. Tímto si hráč zaručuje nejvyšší šanci na zlepšení dovedností a jejich trénování zabere co nejméně času.

Předměty

Předměty, se kterými lze trénovat dřevorubectví.

Předmět Prodejní cena Obchodník
Sekera 100 chk
100 chk
Přemysl
Bohumil