Dovednosti

Z Chmatákovská Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ukázka dovedností z menu postavy.
Ukázka dovedností z menu postavy.

Dovednosti je potřebné trénovat pro efektivní vykonávání všech možných herních aktivit, jakými je zabíjení monster, vydělávání peněz, sbírání pokusů na Bonus a tak dále. Většinu času hráč stráví trénováním právě těchto dovedností, během čehož plní různé úkoly aby měl dostatek bodů dovedností pro maximální vylepšení své postavy. Drtivá většina Obchodníků nabízí úkol za jehož první splnění hráč získá 48 bodů dovedností. Je potřeba s nimi naložit uvážlivě, protože pro maximální vylepšení postavy je potřeba splnit skoro všechny úkoly ve hře, a to i ty velmi obtížné, k jejichž splnění je zapotřebí získat předměty z Bossů. Hráč by proto měl vytrénovat převážně bojové dovednosti, které mu dovolí tyto zmíněné bossy zabíjet a až poté by se měl zaměřit na zbývající řemeslnické dovednosti.

Každým zvýšením nějaké dovednosti se zmenší počet bodů dovedností o jeden. Trénování lze urychlit kombinací Amuletu štěstí nebo Aury a Promočního klobouku. Zbývající body dovedností může hráč vidět v menu postavy, po dvojím kliknutí na svou postavu a následným kliknutím na - nebo stisknutím klávesy F2.

Po maximálním dovršení všech dovedností, splněním všech nutných úkolů a maximálním zvýšením všech Atribut se hráči odemyká možnost Resetovat svou postavu.

Všechny dovednosti

Ve hře se aktuálně nachází 17 dovedností, z nichž 16 lze vytrénovat na maximální hodnotu 100. Jedinou nefunkční dovedností je prozatím Meditace, která ale není potřeba pro Reset postavy.

ID Dovednost
1 Rybaření
2 Dřevorubectví
3 Obratnost
4 Magie blesku
5 Střelba
6 Lov
7 Těžba
8 Ochočování
9 Zručnost
10 Výroba
11 Plížení
12 Všímavost
13 Meditace
14 Psaní svitků
15 Magie svitků
16 Magie léčení
17 Sebeléčení