Kritický zásah %

Z Chmatákovská Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Kritický zásah %
ID-ATRIBUT 3
Cena vylepšení 2000 EXP
Celkem potřeba 6000 EXP
Maximum 3/10
Známo jako "Šance na kritický zásah"
"Krit četnost"
"Krit šance"

Tento text se objeví po kliknutí na předmět lupou. "Maximum je 3/10, znamená to, že z deseti ran dáš vždycky uvedený počet kritických zásahů"

Kritický zásah % je atribut, který určuje počet zasažení cíle kritickým zásahem. Pro dovršení maximální hodnoty 3/10 musí hráč vylepšit tento atribut třikrát. Ze všech atribut stojí jeho zvýšení nejvíce a každým zvýšením hráč získá dalších 1 bod k celkové šanci na kritický zásah. Šanci na kritický zásah lze podpořit i předměty jakými je třeba Amulet kritické šance, Vietnamská čepice, Láskověnec nebo Trubka. Výše způsobeného poškození je závislá na hodnotě atributu Kritický zásah. Je důležité jej zvýšit na maximální hodnotu pro odemknutí talentů Olizovač a Odstřelovač.

Bez zvyšování Atribut se hráč neobejde a jsou potřeba k odemknutí skoro všech Talentů a hlavně možnosti Resetovat postavu. Atributy se zvyšují získanými zkušenostmi ze zabitých zvířat či monster, nebo otevřením Knihy znalostí.

Díky tomuto atributu lze předpovědět a načasovat kritický zásah, protože jeho hodnota garantuje počet kritických zásahů z deseti. Dle tabulky níže lze vidět, že při maximální hodnotě atributu bude každý čtvrtý, sedmý a desátý zásah kritický. Toto počítadlo se resetuje každým přihlášením nebo desátým zásahem a mění se při použití podpůrných předmětů zvyšujících šanci na kritický zásah.

Výstřel 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Kritický zásah Ne Ne Ne Ano Ne Ne Ano Ne Ne Ano