Lhotka

Z Chmatákovská Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Lhotka
ID-LOKACE 1
Hudba
ChmatopýrAloisPřemyslBoleslavBankéř SvatoplukRybákDalimilBezmasý ZdislavPoctivákovSněhová PastvaPoušť GrobiLhotka - Chobotov

Lhotka je nejznámější a nejzákladnější lokace, která ve hře existuje, objeví se zde každý hráč po registraci a právě odtud začíná dobrodružství každého chmatáka. Jedná se o chráněnou, zelenou zónu, kde je hráč v bezpečí a nemůže na něj zaútočit žádný jiný hráč. Lokace nabízí místa pro trénink všech řemeslnických dovedností, takže v určitých místech ve vodě lze trénovat Rybaření, většinu stromů je možné využít k tréninku Dřevorubectví a kamennou plochu na menším ostrově lze využít k tréninku Těžby. Nástroje k tréninku těchto dovedností nalezneme u obchodníků, kteří se nachází právě u těchto míst, jmenovitě jsou to Alois, Přemysl a Boleslav. Stejně tak jim lze prodávat získané předměty z vykonávání těchto činností.

Ke každé lokaci patří bankéř, konkrétně zde může hráč ukládat předměty v malé bance u Bankéře Svatopluka. Nedílnou součástí každé lokace je také doktor a ve Lhotce tuto roli zastává Dalimil, který hráče dokáže oživit. Sice je Lhotka chráněnou zónou, ale i zde nalezneme příšery, se kterými hráč může bojovat nebo je ochočit. U Bezmasého Zdislava je totiž schodiště do kobky, kde sídlí Chmatopýr, sloužící jako taková začátečnická příšera s nejmenším počtem životů a slabšími útoky. Mnohem těžší příšerou je rozhodně Rybák chránící poušť Grobi, protože jako jediný dokáže hráče ochromit a svými rychlými útoky dokáže zavařit i pokročilejším hráčům.

Lhotka působí sama o sobě jako takový rozcestník, protože v ní nalezneme teleporty vedoucí hned do čtyř různých lokací. Na základním ostrově úplně vlevo dole je teleport vedoucí do Chobotova, pokud se hráč vydá vpravo dolů, tak nalezne teleport na menší ostrůvek vedoucí buď na poušť Grobi nebo Sněhovou Pastvu, a pokud na základním ostrově půjde úplně nejníž, tak zavadí o teleport do Poctivákova. Patří mezi lokace, které jsou také dostupné z Rozcestníku pro rychlejší cestování. Zároveň se jedná o lokaci, ve které se při úspěšném otevření Láhve s mapou nebo Tabulky k dešifrování může automaticky zakopat Poklad.

Obecně se v této lokaci vyskytují ty nejjednodušší úkoly, ale pro jejich splnění musí hráč navštívit i jiné a nebezpečnější lokace. Nejen to, ale všechny Dovednosti lze v zelené zóně trénovat pouze do hodnoty 60. Proto je doporučeno se přemístit na trénink dovedností do Poctivákova nebo jiné lokace v Červené zóně. Protože nejde být ve Lhotce zasažen jinými hráči, tak zde nefunguje příkaz obrana, mohou jej ale použít obchodníci, protože společně s příšerami je možné je zde zasáhnout. Pokud hráč použije Svitek tlakové vlny nebo Trubku v blízkosti jiných hráčů, tak jim neubere žádné životy, obchodníkům a příšerám ale ano.

Obchodníci

Ve Lhotce se nachází 6 obchodníků, z nichž 5 nabízí hráči úkoly, které je potřeba splnit pro Reset postavy. Jsou zde všichni obchodníci týkající se tří hlavních řemeslnických dovedností, doktor, bankéř a navíc Bezmasý Zdislav, který hráči dovolí trénovat Psaní svitků a Magii svitků.

Obchodník ID Prodej Výkup Úkol Odměna
Alois 1 Prut 50 chk
Víceúčelový nožík 250 chk
Lupa 530 chk
Rybářský klobouček 980 chk
Modrá ryba (ID 1) 5 chk
Zelená ryba 4 chk
Červená ryba 4 chk
Žlutá ryba 5 chk
Modrá ryba (ID 7) 5 chk
Humr 6 chk
1x
2x
3x
Dalimil 2 Lékárnička 50 chk
Lektvar na manu 50 chk
- 2x
Bankéř Svatopluk 7 - - - -
Boleslav 8 Sbíječka 100 chk
Kachna 10000 chk
Modrý krystal 10 chk
Zlato 10 chk
Rubín 12 chk
Emerald 12 chk
Železo 5 chk
Bronz 12 chk
Magický kámen 40 chk
Roztavené železo 75 chk
Roztavené zlato 75 chk
Roztavený bronz 75 chk
Roztavené rubíny 75 chk
1x
Bezmasý Zdislav 17 Útočná magická hůl 500 chk
Útočná zpomalovací hůl 1800 chk
Prázdný svitek 80 chk
- 2x
Přemysl 18 Sekera 100 chk
Lovecká brokovnice 1200 chk
Informativní pistol 2200 chk
Dřevo (ID 9) 8 chk
Dřevo (ID 10) 9 chk
Velké dřevo 42 chk
2x
1x
1x

Příšery

Na samotném hlavním ostrově nenalezneme žádnou příšeru, pouze až v kobce se nachází Chmatopýr, který figuruje jako začátečnická příšera určena k tréninku Ochočování a ke sbírání prvních zkušeností. Naopak Rybák, který je na menším ostrově vedle, je příšera určena pro pokročilé hráče, z níž jde získat Klíč k otevření Pokladu a Kouli many ke splnění různých úkolů.

Příšera ID Životy Zkušenosti Respawn Drop (šance)
Rybák 4 1450 HP 100 EXP 35 s Koule many (50%)
Klíč (50%)
Chmatopýr 21 500 HP 50 EXP 40 s -