Lhotka - Chobotov

Z Chmatákovská Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Chobotov
ID-LOKACE 1
Hudba
HorácPodfukář LeopoldBarvící MarieStatistik ZachariᚍanBankéř ZoltánSkinař MarcelJaroslavMódní VlastimilMartinBonusář Fu-BanZastavárník MiroslavLhotka

Chobotov je středobodem všeho Chmatákovského dění a hlavním městem s největší populací obchodníků ve hře. Nalezneme jich zde rovnou 12, ale většina z nich nepatří mezi klasické obchodníky prodávající a vykupující předměty. Je možné zde zvýšit hodnotu Bonusu na různých předmětech, přidat na ně efekt Připoutání, změnit jejich barvu a další. Tato lokace neslouží pro zvyšování dovedností, ale jako takové centrum užitečných funkcí, které nikde jinde ve hře nenalezneme. Chobotov systémově spadá pod Lhotku, což znamená, že případná Vichřice se bude týkat obou lokací najednou. Nejsou zde žádné příšery a hráč je zde v naprostém bezpečí, po zasažení obchodníků ale může schytat obranu.

Nejnavštěvovanějším obchodníkem je bez debat Bonusář Fu-Ban, který slouží ke zvýšení hodnoty Bonusu na všech možných předmětech, čímž je vylepšuje. Martin, který je kousek od něj, na předmět dokáže vložit efekt Připoutání, který dovolí hráči s předmětem umřít a nepřijít o něj. V takto velké lokaci samozřejmě nechybí Bankéř Zoltán, který sídlí ve velké bance a u nějž si lze uložit předměty. Pro zvětšení prostoru v Bance je potřeba splnit úkol u Jaroslava, za jehož splnění hráč obdrží Listinu na rozšíření banky. Poměrně zvláštním úkazem je přítomnost Horáce, který jako jeden z mála klasicky prodává Ochočování a Kávu, zároveň u něj lze prodat různá ochočená Zvířata. U Zastavárníka Miroslava, který se nachází hned u teleportu, je také možné prodávat předměty a to převážně odměny z úkolů a předměty, které hráč získá zabitím příšer.

Z této mírumilovné lokace je možné přejít do soubojů pomocí Módního Vlastimila, který spojí dva hráče hledající souboj a teleportuje je do Arény. Zároveň se může za jeho pomoci tým bojovníků zúčastnit boje proti příšerám v Údolí věčných střetů. Po cestě Chobotovem směrem nahoru hráč narazí na asijskou prodejnu pokrývek hlavy u Ťana, pomocí nějž může bezpečně navštívit další lokace jakými jsou poušť Grobi a Sněhová Pastva. U kamenů vedle se snaží lidi obrat o peníze Podfukář Leopold díky jeho jednoduché, ale za to zákeřné hře. Vrcholem Chobotova je ostrůvek obchodníků se speciálními funkcemi. Prvním z nich je Barvící Marie, která hráči dovolí obarvit si předmět s bonusem 10 na libovolnou barvu. Hned vedle má obchod Skinař Marcel, u kterého si za menší poplatek může nechat hráč spravit obličej. Posledním obchodníkem je Statistik Zachariáš, u kterého je možné nahlédnout na pořadí hráčů v 6 různých kategoriích a do Knihy rekordů.

V celé této lokaci je možné měnit aktivní Talenty a to nejen u Bankéře Zoltána, jak je tomu zvykem v jiných lokacích. Specialitou této lokace je také možnost Resetovat svou postavu a to po splnění určitých podmínek. Poté, co tyto podmínky hráč splní, stačí deaktivovat všechny talenty, stát kdekoliv v Chobotově a vybrat tuto možnost v menu postavy.

Do Chobotova vede teleport ze Lhotky a z Rozcestníku. Teleportem se odtud nelze dostat nikam jinam než do Lhotky. Zároveň se jedná o lokaci, ve které se při úspěšném otevření Láhve s mapou nebo Tabulky k dešifrování může automaticky zakopat Poklad. Pouze 3 obchodníci v Chobotově nabízí úkoly, které je zároveň potřeba splnit pro Reset postavy. Tím nejdůležitějším a nejčastěji plněným je úkol u Horáce, za jehož splnění hráč získá Labutí vejce potřebné pro boží úkol u Fredyho_Guvna. Společně se Lhotkou se jedná o jedinou lokaci spadající do Zelené zóny, ve které nelze útočit na ostatní hráče. Protože nejde být ve Lhotce zasažen jinými hráči, tak zde nefunguje příkaz obrana, mohou jej ale použít obchodníci, protože společně s příšerami je možné je zde zasáhnout. Pokud hráč použije Svitek tlakové vlny nebo Trubku v blízkosti jiných hráčů, tak jim neubere žádné životy, obchodníkům a příšerám ale ano.

Obchodníci

V Chobotově se nachází 12 obchodníků, z nichž pouze tři nabízí hráčům úkoly, které je potřeba splnit pro Reset postavy. Je zde bankéř, bonusář, statistik, obchodníci sloužící ke změně vzhledu a barvy předmětu, obchodník s Ochočovadlem, zastavárník, podfukář s minihrou a další.

Obchodník ID Prodej Výkup Úkol Odměna
Bonusář Fu-Ban 11 - - - -
Martin 12 Připoutání 10000 chk - - -
Ťan 29 Vietnamská čepice 500 chk
Turban 940 chk
Promoční klobouk 5000 chk
Buřinka 10000 chk
Ušanka 2100 chk
Kulich 2500 chk
- 3x
1x
Bankéř Zoltán 30 - - - -
Horác 31 Ochočovadlo 600 chk
Káva 79 chk
Chmatopýr 160 chk
Hnědý chobot 90 chk
Růžový chobot 110 chk
3x
Jaroslav 32 Krumpáč 3700 chk - 2x
1x
1x
Skinař Marcel 44 Změna vzhledu 1000 chk - - -
Statistik Zachariáš 47 - - - -
Barvící Marie 48 - - - -
Módní Vlastimil 49 - - - -
Zastavárník Miroslav 53 Magnum 400 chk Seznam předmětů - -
Podfukář Leopold 75 - - - -