Lokace

Z Chmatákovská Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
LhotkaLhotkaRozcestníkPoctivákovPodělávákovJablečný ostrovArénaSněhová PastvaNebePoušť GrobiLhotka - ChobotovÚdolí věčných střetů
Lokace v Chmatákově jsou směsice různě velkých ostrovů spojených převážně moli a teleporty. Přechod mezi lokacemi je možný stoupnutím si na teleport, použitím různých svitků nebo speciálních předmětů jakými je například Svatozář. Po celém světě lze najít mnoho Obchodníků, různých Příšer nebo velmi nebezpečných Bossů. Mezi lokacemi je potřeba cestovat kvůli plnění různých úkolů, sbírání vzácných předmětů a objevování všech divů, které lze na Chmatákově najít.

Každá lokace zapadá pod jednu ze tří zón, kdy Zelená zóna je určena spíše pro začátečníky a mírumilovné hráče, protože zde nelze bojovat s ostatními. Spadá sem pouze Lhotka a Chobotov, které jsou hráči přístupné hned od začátku a začátečníci se zde nemusí ničeho bát. Další poměrně bezpečnou zónou je Modrá zóna, pod kterou spadá Poctivákov. Modrá zóna značí možnost použití příkazu obrana při neopětovaném útoku od protihráčů. Většině mapy ale dominuje Červená zóna, aneb místa, kde obranu použít nelze a je možné zde beztrestně zabíjet ostatní hráče.

Pro splnění všech úkolů, zabití všech příšer a posbírání všech možných VIP předmětů je zapotřebí navštívit všechny lokace s výjimkou těch speciálních, jakými jsou Jablečný ostrov určený pro Questy od Administrátora, Údolí věčných střetů a Aréna. Do těchto lokací je možný přístup pouze během speciálních módů a soutěží, během kterých je možné sice získat různé odměny, ale slouží převážně jako takové zpestření hry.

Mapa Chmatákova není velká a hráč si ji může celou projet během chvilky, nejdéle se zdrží určitě na Sněhové Pastvě a v Podělávákově, což jsou největší lokace. Křižovatkou celého světa je Rozcestník, který hráči dovoluje rychleji mezi lokacemi cestovat. Přístup zde je možný pomocí teleportu v Podělávákově nebo Svitkem rozcestník, který lze vyrobit nebo zakoupit u Fredyho_Guvna. Na toho hráč nenarazí jen tak v běžné lokaci, ale až v Nebi poté, co získá Svatozář po zabití Chobotnice. Pokud bude chtít hráč docílit Resetu postavy, tak jej návštěva Nebe nemine.

Důležitým důvodem pro zkoumání mapy je také hledání Pokladů, které mohou být zakopány prakticky všude. Po úspěšném otevření Láhve s mapou nebo Tabulky k dešifrování může být poklad zakopán ve Lhotce, Chobotově, Poctivákově, Podělávákově, na poušti Grobi, Rozcestníku a Sněhové Pastvě.

Pro více informací ohledně jednotlivých lokacích, obchodnících, kteří se tam nachází a přístupnosti stačí kliknout na ostrovy na mapě vedle.

Skutečná mapa hry

Mapa výše je více zidealizovaná a vytvořená tak, aby vypadala co nejlépe. Ve skutečnosti je mapa o něco chaotičtější, a to zejména kvůli postupnému přidávání a zaplňování místa. Pro vystopování přesných Souřadnic je přesnější mapa níže. V mnoha případech teleporty nepřesunou hráče hned na vedlejší lokaci, ale může se jednat o lokaci na druhém konci světa. To platí zejména v případě posledně přidané Sněhové Pastvy, kam prozatím vede pouze jeden teleport hned ze Lhotky.