Magie svitků

Z Chmatákovská Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Magie svitků
ID-SKILL 15
Talenty Svitkař

Magie svitků je klíčová dovednost, která hráči dovolí používat kouzelné svitky. Tyto svitky jsou extrémně důležité pro boj proti ostatním hráčům, zvířatům a jiným monstrům ve hře včetně Bossů. Hodnota této dovednosti určuje jestli se hráči podaří dané svitky použít nebo ne. Je povinností každého hráče tuto dovednost společně se Psaním svitků vylepšit na maximální hodnotu a vybrané nejefektivnější svitky použít padesátkrát, což hráči dovolí je používat opakovaně bez toho, aniž by zmizeli. Trénink je velmi jednoduchý, stačí pouze jakýkoliv svitek, s výjimkou Svitku problesknutí, použít. Po dovršení maximální hodnoty této dovednosti je možné svitek problesknutí opakovaně používat.

Všechny dovednosti lze v Zelené zóně trénovat pouze po hodnotu 60, poté se musí hráč přemístit do Modré nebo Červené zóny. V případě magie svitků se může lokace měnit dle způsobu tréninku, který se hráči líbí nejvíce. Pro poklidný trénink je vhodný Poctivákov, kde může hráč tvořit a používat Tréninkový svitek a Svitek na teleport. Tento způsob může zabrat poměrně dost času, pro zbohatlíky je tedy nejjednodušší používat Svitek léčení na poušti Grobi, kde Vítězslav prodává prázdné svitky a Heřman Lékárničku. Používání svitku léčení je navíc velmi užitečné kvůli sbírání počtu použití svitku, kterých hráč potřebuje 50 na to aby o svitky při použití už nepřicházel.

Magie svitků je potřeba zvýšit na maximální hodnotu pro odemknutí Talentu Svitkař. Tento podpůrný talent zkracuje cooldown a potřebnou manu pro použití Svitku problesknutí a zároveň léčí hráče při použití bojových svitků.

U všech dovedností platí, že je nejlepší je trénovat s nasazeným Amuletem štěstí a Promočním kloboukem na maximální hodnotě Bonusu. Tímto si hráč zaručuje nejvyšší šanci na zlepšení dovedností a jejich trénování zabere co nejméně času.

Předměty

Předměty, při jejichž použití lze trénovat magii svitků.

Předmět Získáme
Svitek na teleport Kombinací Červené ryby a Prázdného svitku
Svitek tlakové vlny Kombinací Masa a Prázdného svitku
Tréninkový svitek Kombinací Modrého krystalu a Prázdného svitku
Svitek rozcestník Kombinací Magického kamene a Prázdného svitku
Svitek kouřové clony Kombinací Bobule a Prázdného svitku
Svitek léčení Kombinací Lékárničky a Prázdného svitku
Svitek ninja hvězdic Kombinací Roztaveného železa a Prázdného svitku