Obratnost

Z Chmatákovská Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Obratnost
ID-SKILL 3
Talenty Hbitost
Olizovač
Honič
Vzteklina
Známo jako "Obratka"

Obratnost je bojová dovednost, kterou je možné trénovat sečnými zbraněmi na jakémkoliv cíli. Je to nejméně účinný způsob boje, protože se hráč musí držet v dostatečné vzdálenosti od cíle pro uštědření poškození ale zároveň si musí dávat pozor na přicházející útoky na blízko. Boj se zvířaty nebo jinými monstry je velmi obtížný a hráč většinou neodejde bez šrámů. Co se týče boje s ostatními hráči, tak je potřeba tuto dovednost vyměnit za Lov, Střelbu nebo Magii blesku.

Všechny dovednosti lze v Zelené zóně trénovat pouze po hodnotu 60, poté se musí hráč přemístit do Modré nebo Červené zóny. V případě obratnosti je nejlepším místem k tréninku Poctivákov, kde je možné sekat do Terčů. Se speciální vlastností na Dřevěném meči by trénink obratnosti měl trvat pouze chvilku.

Dovednost je potřeba vytrénovat na maximální hodnotu pro odemknutí hned několika Talentů. Hbitost, Olizovač a Honič jsou talenty přímo podporující boj na blízko a i přes negativní pohled na tento způsob boje je možné jej těmito talenty podpořit.

U všech dovedností platí, že je nejlepší je trénovat s nasazeným Amuletem štěstí a Promočním kloboukem na maximální hodnotě Bonusu. Tímto si hráč zaručuje nejvyšší šanci na zlepšení dovedností a jejich trénování zabere co nejméně času.

Předměty

Předměty, se kterými lze trénovat obratnost. Dřevěný meč je nejlepší volba díky své bonusové vlastnosti, ceně a rychlosti.

Předmět Cooldown Prodejní cena Obchodník Získáme
Dřevěný meč 1 s 300 chk Rina -
Kuchyňský nůž 1 s - - Splněním úkolu od Oldřicha
Sekáček 1,6 s (0,6 s) - - Kombinací Dřevěných součástek a Roztaveného železa
Trubka 2,2 s - - Zabitím Hnědého chobota
Šavle 2,2 s - - -
Zlatá šavle 2,2 s - - -