Ochočování

Z Chmatákovská Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ochočování
ID-SKILL 8
Talenty Lovec
Miláček zvířat
Smradlavec
Známo jako "Ochočko"

Ochočování je dovednost, která dovolí hráči nejjednodušeji získat zvíře pomocí Ochočovadla. Největší výhodou ochočování je možnost ochočení jakéhokoliv zvířete již od založení účtu, jinými slovy, stačí prostě vzít ochočovadlo a vydat se na jedno z vybraných zvířat. Čím vyšší je hodnota dovednosti, tak tím jednodušší je zvíře získat. Aktuálně se ve hře nachází 6 ochočitelných zvířat a Rybák, který se po ochočení stává přátelským. Tato zvířata se pokaždé nachází na svých obvyklých místech ve Lhotce, Poctivákově, Podělávákově a na poušti Grobi. Po jejich ochočení se objeví v hráčově inventáři, odkud je může prodat obchodníkům s ochočovadly nebo u Zastavárníka Miroslava.

Všechny dovednosti lze v Zelené zóně trénovat pouze po hodnotu 60, poté se musí hráč přemístit do Modré nebo Červené zóny. V případě ochočování je nejlepším místem k tréninku Poctivákov, protože se zde nachází hned 3 ochočitelná zvířata z nichž Hnědý chobot a Růžový chobot jsou blízko u sebe. Vzhledem k malé vzdálenosti, kterou hráč musí udržovat zvířata u sebe, je velmi pravděpodobné, že bude zasažen, proto má následným dobíjením životů šanci na zvýšení dovednosti Sebeléčení.

Dovednost je potřeba vytrénovat na maximální hodnotu pro odemknutí hned několika Talentů. Lovec je klíčovým talentem pro boj proti příšerám a Bossům, protože zvyšuje způsobené poškození. Miláček zvířat je speciálním talentem určeným právě pro nadšené lovce, kteří často ochočují a živí se prodejem zvířat. Smradlavec je velmi důležitý talent pro boj proti Chobotnici a Mamutímu jezdci.

Ochočování nabízí poměrně dobrý způsob jak si vydělat peníze, i tak se ale doporučuje spíše těžit nerosty nebo rubat dříví, během nichž může hráč zvyšovat počet pokusů na Bonus nebo hledat Poklady.

U všech dovedností platí, že je nejlepší je trénovat s nasazeným Amuletem štěstí a Promočním kloboukem na maximální hodnotě Bonusu. Tímto si hráč zaručuje nejvyšší šanci na zlepšení dovedností a jejich trénování zabere co nejméně času.

Předměty

Předměty, se kterými lze trénovat ochočování.

Předmět Prodejní cena Obchodník
Ochočovadlo 500 chk
600 chk
Klotylda
Horác

Ochočitelná zvířata

Ochočit lze až 6 zvířat rozmístěných různě po Chmatákově. Díky pozici Hnědého chobota a Růžového chobota je nejlepší trénovat na těchto zvířatech.

Zvíře Poškození Lokace
Chmatopýr 97 HP Lhotka
Hnědý chobot 111 HP Poctivákov
Růžový chobot 111 HP Poctivákov
Hvězdný chobot 220 HP Poctivákov
Modrý chobot 111 HP Podělávákov
Velbloud 120 HP Poušť Grobi