Plížení

Z Chmatákovská Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Plížení
ID-SKILL 11
Známo jako "Plížko"

Plížení je dovednost všech správných pobudů, kterou je možné trénovat Lektvarem neviditelnosti a Svitkem kouřové clony. S její pomocí je možné utíkat ze situací, které se nevyvíjí přímo dle hráčových představ. Po použití předmětu ke skrytí má hráč určitý počet polí, po kterých může cestovat neviditelný. Počet těchto polí je závislý na hodnotě dovednosti plížení. Nutno dodat, že hráč je ukrytý pouze před jinými hráči a efekt neplatí pro zvířata a jiná monstra ve hře. Pozici skrytých hráčů lze odhalit použitím Fredyho oka.

Všechny dovednosti lze v Zelené zóně trénovat pouze po hodnotu 60, poté se musí hráč přemístit do Modré nebo Červené zóny. V případě plížení je dobrou volbou Poctivákov, kde může hráč při potenciálních útocích od protihráčů použít příkaz obrana. Levnější variantou trénování dovednosti je používání svitků kouřové clony, pokud hráč ale nehledí na peníze, tak může trénovat v Podělávákově u Bezmasé Drahoslavy používáním lektvarů neviditelnosti. Dovednost hráč trénuje použitím předmětu ke skrytí a také pohybem během neviditelnosti. Trénování vyžaduje trpělivost, protože dovršení maximální hodnoty trvá skoro nejdéle ze všech dovedností ve hře.

U všech dovedností platí, že je nejlepší je trénovat s nasazeným Amuletem štěstí a Promočním kloboukem na maximální hodnotě Bonusu. Tímto si hráč zaručuje nejvyšší šanci na zlepšení dovedností a jejich trénování zabere co nejméně času.

Předměty

Předměty, se kterými lze trénovat plížení. Svitek kouřové clony je nejlepší volba díky jednoduché tvorbě a možnosti opakovaného použití při splnění všech podmínek.

Předmět Prodejní cena Obchodník Získáme
Svitek kouřové clony - - Kombinací Bobule a Prázdného svitku
Lektvar neviditelnosti 70 chk
70 chk
80 chk
Bezmasá Drahoslava
Silvestr
Mojmír
-