Poctivákov

Z Chmatákovská Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Poctivákov
ID-LOKACE 2
Hudba
BedřichKlotyldaMojmírRinaDobromilaIvanTerčTerčHnědý chobotRůžový chobotHvězdný chobotLhotkaPodělávákovBohumilLhotka

Poctivákov je první lokací, kde hráč může narazit na nebezpečí v podobě útoků od protihráčů. Jedná se o Modrou zónu, kde je možné zaútočit na ostatní hráče, ale zároveň použít obranu v případě, že hráč neopětuje útok. Nováčci a hráči, kteří nemají rádi boje, se tedy nemusí obávat smrti pokud dostatečně rychle tento příkaz na útočníka použijí. Jinak se jedná o nejlepší místo pro trénink prakticky všech dovedností ve hře, protože jsou zde vody pro trénink Rybaření, největší kamenná plocha pro trénink Těžby, nejvíce stromů pro trénink Dřevorubectví, Terče pro trénink bojových dovedností a chobotníci pro trénink Ochočování. K řemeslnickým dovednostem zde nalezneme náležité obchodníky, kterými jsou Bedřich, Ivan a Bohumil, které navíc doplňuje Klotylda vykupující ochočená zvířata. Pro hráče usilující o zvýšení bojových dovedností je zde zamilovaný pár Riny a Mojmíra, kteří hráči nabízí vše potřebné pro trénink Obratnosti, Střelby a Lovu. Specialitou Poctivákova jsou Bobule, které náhodně padají na zem během hráčova pobytu v této lokaci a umožní mu trénovat Všímavost.

Vzhledem k poloze mezi Lhotkou a Podělávákovem zde nenalezneme bankéře, ale nechybí doktorka Dobromila, která dokáže hráče oživit. Ze zvířat zde nalezneme to nejznámější, kterým je Hnědý chobot doplněný o Růžového chobota hned vedle něj. Dalším je Slizák, jenž útočí nejen kousnutím ale i útoky na dálku, kdy po hráči střílí sliz. Tím posledním je Hvězdný chobot nacházející se na malém ostrůvku, kam se dá dostat pouze použitím Svitku problesknutí. Vzhledem k velikosti tohoto ostrůvku je boj s ním celkem výzva, ale ochočit jej se opravdu vyplatí, protože je to nejrychlejší ochočitelné zvíře ve hře. Obecně je Poctivákov velmi dobrá lokace pro sbírání zkušeností právě díky počtu čtyř zvířat a jejich krátké době oživení.

Pro cestování se jedná o přechodovou lokaci mezi Lhotkou a Podělávákovem, kde nejvýše položený teleport vede k první zmíněné lokaci a ten nejníže položený k té druhé. Teleport na malém ostrůvku s hvězdným chobotem vede také do Lhotky a je určen pro hráče, kteří chtějí rychle utéct nebo v souboji s ním umřeli. Do Poctivákova je možné se dostat použitím začátečnického Svitku na teleport nebo opětovným použitím Svatozáře v Nebi. Patří mezi lokace, které jsou také dostupné z Rozcestníku pro rychlejší cestování. Zároveň se jedná o lokaci, ve které se při úspěšném otevření Láhve s mapou nebo Tabulky k dešifrování může automaticky zakopat Poklad.

Obchodníci v Poctivákově nabízí poměrně nenáročné úkoly, kvůli kterým není potřeba cestovat daleko. Jedná se o jedinou lokaci, která spadá do Modré zóny, což znamená, že v ní není žádný limit na trénování dovedností. Pokud hráč vytrénoval dovednosti na maximální hodnotu, kterou Zelená zóna dovoluje, tak se doporučuje v trénování pokračovat právě tady.

Obchodníci

V Poctivákově se nachází 7 obchodníků, z nichž všichni nabízí hráči úkoly, které je potřeba splnit pro Reset postavy. Jsou zde všichni obchodníci týkající se tří hlavních řemeslnických dovedností, doktorka, dva prodejci zbraní a obchodnice s Ochočovadlem.

Obchodník ID Prodej Výkup Úkol Odměna
Mojmír 5 Magnum 300 chk
Náboje 100 chk
Lektvar neviditelnosti 80 chk
Hrnec na hlavu 390 chk
- 2x
Rina 6 Luk 200 chk
Dřevěný meč 300 chk
Šípy 100 chk
Zevloň 100 chk
- 3x
Dobromila 15 Lékárnička 70 chk
Léčivá hůl 3000 chk
- 2x
1x
2x
Bohumil 16 Sekera 100 chk
Krumpáč 3500 chk
Dřevo (ID 9) 8 chk
Dřevo (ID 10) 9 chk
Velké dřevo 42 chk
2x
Klotylda 22 Ochočovadlo 500 chk Chmatopýr 100 chk
Hnědý chobot 100 chk
Růžový chobot 100 chk
2x
1x
Ivan 23 Sbíječka 100 chk
Nářadí 2800 chk
Tavítko 75 chk
Modrý krystal 10 chk
Zlato 10 chk
Rubín 12 chk
Emerald 12 chk
Železo 5 chk
Bronz 12 chk
Magický kámen 40 chk
Roztavené železo 75 chk
Roztavené zlato 75 chk
Roztavený bronz 75 chk
Roztavené rubíny 75 chk
1x
1x
Bedřich 43 Prut 50 chk Modrá ryba (ID 1) 5 chk
Zelená ryba 4 chk
Červená ryba 4 chk
Žlutá ryba 5 chk
Modrá ryba (ID 7) 5 chk
Humr 6 chk
3x
1x

Příšery

Lokace je obohacena hned čtyřmi zvířaty, kde Hnědý chobot a Růžový chobot jsou bráni jako začátečnická zvířata perfektní pro sbírání zkušeností nebo trénování Ochočování. Slizáka je potřeba zabít hned několikrát kvůli řadě úkolů zahrnujících Kuličky slizu. Nejrychlejším ochočitelným zvířetem je Hvězdný chobot na malém ostrůvku ležícím hned při vstupu do lokace.

Příšera ID Životy Zkušenosti Respawn Drop (šance)
Hvězdný chobot 10 2000 HP 180 EXP 60 s -
Hnědý chobot 13 1000 HP 100 EXP 60 s Trubka (100%)
Růžový chobot 20 1200 HP 120 EXP 120 s -
Slizák 25 1250 HP 100 EXP 40 s Kuličky slizu (100%)