Podělávákov

Z Chmatákovská Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Podělávákov
ID-LOKACE 4
Hudba
Modrý chobotPštrosBezmasá DrahoslavaZlatoslavaBankéř DrahomírChobotniceChráněná želvaRozcestníkPoctivákov

Podělávákov je hlavní lokací Červené zóny, kde je možné zabíjet ostatní hráče a nebát se příkazu obrana. Bývá to jedna z nejvíce frekventovaných lokací kvůli vyskytujícímu se Pštrosovi a dvěma velmi silným příšerám, Chobotnici a Chráněné želvě. Obě příšery patří mezi Bosse, kteří mají silné útoky a velký počet životů, a jejichž zabití zvládne tým pouze o 3 a více hráčích. Pokud se týmu podaří tyto příšery zabít dostatečně rychle, tak se navíc může zapsat do Knihy rekordů. Posledním zvířetem, které zde nalezneme, je ochočitelný Modrý chobot, který se nachází na malém ostrůvku dostupném z teleportu poblíž. Vzhledem k velikosti ostrova zde překvapivě není mnoho obchodníků, nalezneme zde ale Bankéře Drahomíra, doktorku Zlatoslavu a na druhém ostrově Bezmasou Drahoslavu, ke které se lze teleportovat použitím Svitku problesknutí.

Lokace je rozdělena na tři větší ostrovy a jeden menší, kde nalezneme Modrého chobota. Z hlavního ostrova, kam se lze dostat teleportem z Poctivákova nebo Rozcestníku, jsou při použití Svitku problesknutí přístupné další dva velké ostrovy. Na želví ostrov úplně vpravo je potřeba opětovné použití svitku a teleportování se po krunýřích až na pevninu. Odtud se hráč může teleportem dostat zpátky na hlavní ostrov ke Zlatoslavě a případně se po neúspěšném boji s Chráněnou želvou oživit. Na druhém velkém ostrově níže žije obchodnice Bezmasá Drahoslava nabízející hráči úkol potřebný pro Reset postavy.

Z příšer se zde nachází velmi důležitý Pštros, kterého je potřeba opětovně zabíjet kvůli splnění úkolu u Horáce a později božského úkolu v Nebi. Aby toho nebylo málo, tak se v lokaci ještě nachází vysoce nebezpečná Chobotnice. Pokud hráč na tomto ostrově umře, nebo se z něj potřebuje dostat, tak může využít teleportu v nejvyšší části ostrova, který jej dostane na Rozcestník. Zároveň se jedná o lokaci, ve které se při úspěšném otevření Láhve s mapou nebo Tabulky k dešifrování může automaticky zakopat Poklad.

Úkoly od obchodníků v Podělávákově jsou poměrně snadné a pro začátečníky stačí pouze rychlá návštěva této lokace. Více času je zde vhodné trávit až hráč kompletně vytrénuje Psaní svitků a Magii svitků, které hráči dovolí cestovat do dvou zbylých částí mapy. Jak již bylo zmíněno, nejčastěji zde hráč narazí na jiné hráče usilující o zisk Pštrosích vejcí za účelem splnění božského úkolu u Fredyho_Guvna.

Obchodníci

V Podělávákově se nachází pouze 3 obchodníci, z nichž 2 nabízí hráči úkoly, které je potřeba splnit pro Reset postavy. Sídlí zde bankéř, doktorka a obchodnice různým zbožím.

Obchodník ID Prodej Výkup Úkol Odměna
Bezmasá Drahoslava 26 Lektvar neviditelnosti 70 chk
Šaškovská čepice 1000 chk
- 3x
1x
Zlatoslava 27 Lékárnička 75 chk - 2x
Bankéř Drahomír 37 - - - -

Příšery

Sídlí zde hned 4 příšery, z nichž 2 jsou Bossové, což je nejvíc ze všech lokací ve hře. Modrý chobot je ochočitelné zvíře vhodné pro začátečníky, zatím co ke zbylým 3 příšerám se nelze dostat bez použití Svitku problesknutí. Pštros je jedno z nejžádanějších zvířat ve hře kvůli Pštrosím vejcím a kolikrát se o něj umí svést boj. Chobotnice i Chráněná želva jsou velmi odolné a silné příšery, které lze zabít pouze ve 3 a více hráčích, a předměty, které z nich lze získat, jsou potřeba pro splnění těch nejtěžších úkolů.

Příšera ID Životy Zkušenosti Respawn Drop (šance)
Pštros 19 1650 HP 100 EXP 200 s Pštrosí vejce (100%)
Chobotnice 24 18000 HP 500 EXP 500 s Megafon (70%→78%)
Svatozář (20%→22%)
Volant (10%→0%)
Modrý chobot 28 2000 HP 120 EXP 120 s -
Chráněná želva 45 20000 HP 500 EXP 500 s Želví krunýř (70%→78%)
Amulet kritické šance (20%→22%)
Kola (10%→0%)