Poušť Grobi

Z Chmatákovská Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Poušť Grobi
ID-LOKACE 6
Hudba
ChmatubisObeliskOldřichSilvestrVelbloudMumieMumieLhotkaBankéř FilipHeřmanVítězslav

Poušť Grobi je nebezpečná lokace dostupná z teleportu, který chrání Rybák ve Lhotce. Nebezpečná je kvůli neúnosně vysokým teplotám, kvůli kterým musí mít hráč nasazenou Pokrývku hlavy chránící před horkem, zejména nejčastěji používaný Turban. Zároveň se jedná o Červenou zónu, ve které nefunguje příkaz obrana, takže se každý hráč může stát obětí útoku jiných hráčů. Nenachází se zde žádná místa a obchodníci podporující trénink řemeslnických dovedností a s výjimkou Psaní svitků zde toho moc jiného trénovat nelze. Právě tuto dovednost lze trénovat tvorbou Svitků léčení pomocí Prázdných svitků, které prodává Vítězslav a Lékárniček, které prodává Heřman. Nutno podotknout, že tento způsob trénování je ale dost nákladný. Také se zde nachází Oldřich a Silvestr, kteří prodávají podpůrné předměty do boje.

Jako v každé větší lokaci zde samozřejmě nechybí Bankéř Filip u kterého si lze schovat předměty. Na poušti není žádný do očí bijící doktor, oživovat hráče ale dokáží Silvestr a Heřman, i když to tak prvně nevypadá. Jedná se o velmi oblíbenou lokaci pro sbírání zkušeností, protože Mumie Naděžda i Mumie Jiří patří mezi příšery s největším počtem obdržených zkušeností za jejich zabití a nutno dodat, že ochočitelný Velbloud za nimi moc nezaostává. Jedinou nevýhodou je dlouhá doba oživení všech zmíněných příšer, ale mezi tím může hráč projíždět zbytek Chmatákova, zabíjet ostatní příšery a po nějaké době se zas na poušť vrátit.

Mezi pýchou a dominantou pouště patří pyramida, kde po vstupu nalezneme nápadně stojící Obelisk přesně uprostřed místnosti. Má malý počet životů, protože se jedná již o velmi starý artefakt, za to ale s velkou mocí. Jeho zničením totiž začíná souboj s Bossem, kterým není nikdo jiný než starodávný bůh Chmatubis. Je to velmi silný soupeř, k jehož porážce je potřeba tým minimálně o třech lidech. Pokud se to hráčům podaří a navíc budou dostatečně rychlí, tak se svým výkonem mohou zapsat do Knihy rekordů a s dostatečným štěstím získat jeho Žezlo.

Na poušť se nelze dostat žádným jiným způsobem než průchodem ze Lhotky, kam se lze stejným teleportem i vrátit. Je potřeba si ale při vstupu i výstupu dát pozor na ochránce pouště Rybáka, který nepozorného hráče dokáže velmi rychle usmrtit. Teleport nahoře vpravo vede na ostrůvek poblíž, kde se nachází Mumie Jiří. Celá poušť je lokace, ve které se při úspěšném otevření Láhve s mapou nebo Tabulky k dešifrování může automaticky zakopat Poklad, a to včetně pyramidy.

Poušť Grobi je známa obchodníky s velmi obtížnými úkoly, dalo by se říct dokonce s dvěma nejtěžšími úkoly ve hře, protože Červený chobot i Anchy jsou poměrně nedostatkové zboží. Řadí se do Červené zóny, kde můžete bez starostí zabíjet ostatní hráče stejně jako oni můžou zabíjet vás. Pokud se hráč rozhodne zde trénovat některé dovednosti, tak je možné je vytrénovat na maximální hodnotu.

Ochrana před horkem

Hráč sice automaticky neumře tím, že v lokaci nebude mít nasazenou správnou čepici, ale rozhodně mu ulehčí pohyb a celkovou snahu o přežití. Aktuálně se ve hře nachází 3 čepice, které hráče ochrání před horkem na poušti Grobi, kdy Turban je tou nejlevnější bez žádných dalších speciálních vlastností, zatím co Královská koruna a Ledová koruna se řadí mezi VIP předměty.

Předmět Využití
Turban Chrání před horkem na poušti Grobi
Ledová koruna Chrání před horkem na poušti Grobi a chladem na Sněhové Pastvě
Královská koruna Přidává peníze při prodeji předmětů a chrání před horkem na poušti Grobi

Obchodníci

Na poušti Grobi se nachází 5 obchodníků, z nichž 4 nabízí hráči úkoly, které je potřeba splnit pro Reset postavy. Je zde bankéř, prodejce zbraní, prázdných svitků, lékárniček a podpůrných předmětů pro souboje.

Obchodník ID Prodej Výkup Úkol Odměna
Silvestr 39 Lektvar neviditelnosti 70 chk
Amulet poškození 7500 chk
- 3x
Heřman 41 Lékárnička 75 chk - 3x
Oldřich 42 Lovecká brokovnice 1300 chk
Luk 250 chk
Náboje 120 chk
Šípy 120 chk
- 5x
Vítězslav 46 Prázdný svitek 85 chk - 2x
Bankéř Filip 74 - - - -

Příšery

Mezi nejdůležitější příšery patří bez debat Chmatubis, kterého je možné vyvolat zničením Obelisku. Mimo to jsou zde Mumie, které mohou zaujmout velkým počtem zkušeností po jejich zabití, stejně jako Velbloud. Toho lze ale i ochočit Ochočovadlem a jezdit na něm, navíc se může pyšnit speciální vlastností, kterou je plivání po ostatních hráčích a NPC. Tato vlastnost má ale svůj původ, který hráč pozná ihned při souboji s ním.

Příšera ID Životy Zkušenosti Respawn Drop (šance)
Chmatubis 54 9500 HP 500 EXP Obelisk Anch (90%→100%)
Žezlo (10%→0%)
Mumie Naděžda 55 2000 HP 230 EXP 300 s Skarab (100%)
Mumie Jaromír 56 2000 HP 230 EXP 300 s Skarab (100%)
Obelisk 59 100 HP 1 EXP 500 s -
Velbloud 60 2000 HP 180 EXP 100 s -