Psaní svitků

Z Chmatákovská Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Psaní svitků
ID-SKILL 14
Talenty Svitkař

Psaní svitků je klíčová dovednost, která hráči dovolí vytvářet kouzelné svitky. Tyto svitky jsou extrémně důležité pro boj proti ostatním hráčům, zvířatům a jiným monstrům ve hře včetně Bossů. Hodnota této dovednosti určuje jestli se hráči podaří dané svitky vyrobit nebo ne. Je povinností každého hráče tuto dovednost společně s Magii svitků vylepšit na maximální hodnotu a vybrané nejefektivnější svitky použít padesátkrát, což hráči dovolí je používat opakovaně bez toho, aniž by zmizeli. Pro zisk Modré knihy svitků, bez které tuto dovednost nelze trénovat, je potřeba splnit úkol u Bezmasého Zdislava.

Všechny dovednosti lze v Zelené zóně trénovat pouze po hodnotu 60, poté se musí hráč přemístit do Modré nebo Červené zóny. V případě psaní svitků se může lokace měnit dle způsobu tréninku, který se hráči líbí nejvíce. Pro poklidný trénink je vhodný Poctivákov, kde může hráč chytat Červené ryby nebo těžit Modré krystaly a přejíždět do Lhotky za Bezmasým Zdislavem pro Prázdné svitky. Tento způsob může zabrat poměrně dost času, pro zbohatlíky je tedy nejjednodušší trénovat na poušti Grobi, kde Vítězslav prodává prázdné svitky a Heřman Lékárničku. Pomocí ní může hráč vytvářet Svitek léčení, prvně ale musí získat Červenou knihu svitků za splnění úkolu u Ťana. Použitím těchto svitků hráč zároveň trénuje Magii svitků.

Psaní svitků je potřeba zvýšit na maximální hodnotu pro odemknutí Talentu Svitkař. Tento podpůrný talent zkracuje cooldown a potřebnou manu pro použití Svitku problesknutí a zároveň léčí hráče při použití bojových svitků.

U všech dovedností platí, že je nejlepší je trénovat s nasazeným Amuletem štěstí a Promočním kloboukem na maximální hodnotě Bonusu. Tímto si hráč zaručuje nejvyšší šanci na zlepšení dovedností a jejich trénování zabere co nejméně času.

Předměty

Předměty, se kterými lze trénovat psaní svitků.

Předmět Prodejní cena Obchodník Získáme
Prázdný svitek 80 chk
85 chk
Bezmasý Zdislav
Vítězslav
-
Modrá kniha svitků - - Splněním úkolu od Bezmasého Zdislava
Červená kniha svitků - - Splněním úkolu od Ťana

Recepty

Recepty, jejichž tvorbou lze trénovat psaní svitků. Díky jeho vlastnostem je Tréninkový svitek ideální jak pro trénování psaní svitků, tak i Magii svitků. Svitek léčení lze vytvářet nejrychleji díky prodeji Lékárničky u různých doktorů.

Držíme Předmět Přetáhneme na Získáme
Modrá kniha svitků Červená ryba Prázdný svitek Svitek na teleport
Maso Svitek tlakové vlny
Modrý krystal Tréninkový svitek
Magický kámen Svitek rozcestník
Drak Svitek problesknutí
Červená kniha svitků Bobule Svitek kouřové clony
Lékárnička Svitek léčení
Roztavené železo Svitek ninja hvězdic