Rybaření

Z Chmatákovská Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Rybaření
ID-SKILL 1
Známo jako "Rybko"

Rybaření je řemeslnická dovednost, která hráči dovolí vydělávat peníze, sbírat pokusy na zvyšování Bonusu a lovit Láhve s mapou, které hráče můžou dovést k Pokladu. Každý nový hráč má možnost tuto dovednost zvyšovat ihned po založení účtu pomocí Prutu, který všem leží v inventáři. Jedná se o jediný předmět se kterým lze tuto dovednost zlepšovat. Trénování rybaření je velmi jednoduché a stačí si pouze stoupnout s nasazeným prutem k vodě a klikat na vybraná místa, kde je možné rybařit. Ve hře se nacházejí aktuálně 3 lokace, kde lze lovit ryby a zároveň je prodávat vybraným obchodníkům. Tyto lokace jsou Lhotka, Poctivákov a Sněhová Pastva. Po dovršení maximální hodnoty této dovednosti může hráč z vody lovit již zmíněné láhve s mapou.

Všechny dovednosti lze v Zelené zóně trénovat pouze po hodnotu 60, poté se musí hráč přemístit do Modré nebo Červené zóny. V případě rybaření je nejlepším místem k tréninku Poctivákov, kde může hráč při potenciálních útocích od protihráčů použít příkaz obrana. Během rybaření se doporučuje zároveň trénovat dovednost Zručnost řezáním ulovených ryb Víceúčelovým nožíkem, ale je možné trénovat i Psaní svitků tvorbou Svitku na teleport. Pro rychlejší lovení Perel se doporučuje mít během rybaření nasazen Rybářský klobouček.

Lovení a prodej ryb je ze tří řemeslných činností ta nejméně výdělečná, rybaření je ale nesmírně důležité pro splnění hned několika úkolů a pro zisk předmětů ukrytých v pokladech.

U všech dovedností platí, že je nejlepší je trénovat s nasazeným Amuletem štěstí a Promočním kloboukem na maximální hodnotě Bonusu. Tímto si hráč zaručuje nejvyšší šanci na zlepšení dovedností a jejich trénování zabere co nejméně času.

Předměty

Předměty, se kterými lze trénovat rybaření.

Předmět Prodejní cena Obchodník
Prut 50 chk
50 chk
75 chk
Alois
Bedřich
Antonín