Sněhová Pastva

Z Chmatákovská Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Sněhová Pastva
ID-LOKACE 7
Hudba
MamutMamutFrantišekSolzekinAntonínProkopChmazelChmazelChmazelBronislavBořivojBankéř LukᚊavlozubMamutí jezdecLhotka

Sněhová Pastva je velmi rozlehlá a nebezpečná lokace dostupná z teleportu u loďky ve Lhotce. Mimo silné příšery je zde velkým nebezpečím neúnosně nízká teplota, kvůli které musí mít hráč nasazenou Pokrývku hlavy chránící před mrazem, zejména nejčastěji používaný Kulich. Zároveň se jedná o Červenou zónu, ve které nefunguje příkaz obrana, takže se každý hráč může stát obětí útoku jiných hráčů. Je možné zde trénovat Rybaření a vylovit speciální sadu dražších ryb, které lze prodávat Antonínovi, tím ale trénink řemeslnických dovedností končí. Celkově není Sněhová Pastva lokace vhodná pro trénink dovedností a jedná se spíše o místo pro zkušenější hráče s vhodnou výbavou pro zabíjení příšer. Dalšími obchodníky v lokaci jsou Bronislav, u kterého lze zakoupit munici nebo klobouky které zahřejí, a Bořivoj, který prodává magické hole a Lopatu. Najdou se zde i nadšenci do automobilů, kterými jsou Solzekin a František shodně prodávající Karoserii za pořádný obnos peněz.

Jako v každé větší lokaci zde samozřejmě nechybí Bankéř Lukáš žijící ve velkém obydlí na vrcholu mapy. Roli doktora zde zastává Prokop, který dokáže oživit hráče. V lokaci sídlí Mamuti, kteří se pohybují v blízkosti mamutí pevnosti. Mohou se chlubit velkým počtem životů a rychlostí, která dokáže ztížit život každému nepřipravenému hráči. Na ostrůvku hned při vstupu do lokace sídlí Šavlozub, který může být klíčovým pro eventuální vyvolání Magického Sněhuláka a dostat se k němu lze pouze Svitkem problesknutí, boj s ním jako takový ale není nikterak těžký. Nejroztomilejšími bytostmi světa Chmatákova jsou Chmazlové, o které se stará František a které může každý hráč krmit kdykoliv se mu zachce. Milují Koi Kapry, které v drtivé většině případů přetaví na Chmazlův bobek, pokud má ale hráč opravdu velké štěstí, tak místo něj může získat Magickou sněhovou kouli.

Na pravé straně mapy je velká mamutí aréna, ve které nalezneme Bosse čekajícího na kohokoliv, kdo je dostatečně hloupý zkusit s ním jít do boje. Mamutí jezdec je postava se silnými útoky a obrovským počtem životů, takže porazit jej dokáže pouze tým se dvěma členy a více členy. Oba hráči musí být ale připraveni na nejdéle trvající souboj, který hra nabízí a větší počet chyb může znamenat jeho nemilosrdný konec. Pokud se hráčům podaří jezdce skolit a navíc budou dostatečně rychlí, tak se svým výkonem mohou zapsat do Knihy rekordů.

Na Sněhovou Pastvu se nelze dostat žádným jiným způsobem než průchodem ze Lhotky, kam se lze stejným teleportem i vrátit. Hráč by si měl při cestování po této velké sněžné pustině zapamatovat různé záchytné body, aby se neztratil a jeho cesta zpátky do Lhotky netrvala moc dlouho. K rychlejšímu cestování mu můžou pomoct vybraná zvířata, která se zde pohybují svou přirozenou rychlostí, nejjednodušší je ale sebou nosit Svitek rozcestník nebo Svitek na teleport. Další specialitou této lokace je možnost vyvolání Magického Sněhuláka položením Magických sněhových koulí a Mamutího klu na zasněženou zem. Tím je Magický Sněhulák vyvolán a po krátkém souboji z něj hráč zaručeně získá VIP předmět. Zároveň se jedná o lokaci, ve které se při úspěšném otevření Láhve s mapou nebo Tabulky k dešifrování může automaticky zakopat Poklad a vzhledem k velikosti této oblasti je jasné, že zde hráč bude pro poklady cestovat poměrně často.

Obtížnost úkolů se na Sněhové Pastvě různí, ale ty nejtěžší z nich není potřeba splnit pro Reset postavy. Těmito úkoly se rozumí ten u Antonína, zaměřený na AutoQuesty a Solzekina, zaměřený na vzácné odměny z Bossů. Řadí se do Červené zóny, kde můžete bez starostí zabíjet ostatní hráče stejně jako oni můžou zabíjet vás. Pokud se hráč rozhodne zde trénovat některé dovednosti, tak je možné je vytrénovat na maximální hodnotu.

Ochrana před mrazem

Hráč sice automaticky neumře tím, že v lokaci nebude mít nasazenou správnou čepici, ale rozhodně mu ulehčí pohyb a celkovou snahu o přežití. Aktuálně se ve hře nachází 7 čepic, které hráče ochrání před horkem na poušti Grobi, kdy Kulich a Ušanka jsou ty nejpoužívanější, zatím co zbylých 5 se řadí mezi VIP předměty.

Předmět Využití
Kulich Má vlastnosti , chrání před zimou na Sněhové Pastvě
Ušanka Má vlastnosti , chrání před zimou na Sněhové Pastvě
Ledová koruna Chrání před horkem na poušti Grobi a chladem na Sněhové Pastvě
Andělská helma Chrání před chladem na Sněhové Pastvě
Hasičská helma Chrání před chladem na Sněhové Pastvě
Vánočka Chrání před chladem na Sněhové Pastvě
Ďábelské rohy Chrání před chladem na Sněhové Pastvě

Přirozená rychlost pohybu

Ve hře se aktuálně nachází 8 zvířat, jejichž pohyb není nijak limitován mrazem, který obléhá celou Sněhovou Pastvu. Jen jedno z těchto zvířat je ochočitelné a tím je Hvězdný chobot, který je společně se zbylými VIP zvířaty nejrychlejší variantou cestování po této lokaci.

Předmět Ochočitelné Rychlost
(základní)
Rychlost
(Bonus 10)
Hvězdný chobot Ano 10 15
Modrý gladiátorský chobot Ne 10 15
Šavlozub Ne 10 15
Gladiátorský chobot Ne 10 15
Arnošt Ne 5 15
Bílá lama Ne 10 13
Mamut Ne 5 10
Drak Ne 8 13

Obchodníci

Na Sněhové Pastvě se nachází 7 obchodníků, z nichž 5 nabízí hráči úkoly, ale pouze 3 jsou potřeba pro Reset postavy. Výjimkou jsou obtížné úkoly u Antonína a Solzekina, po jejichž splnění je hráč odměněn speciální odměnou.

Obchodník ID Prodej Výkup Úkol Odměna
Bořivoj 33 Útočná magická hůl 550 chk
Útočná zpomalovací hůl 1900 chk
Lopata 10000 chk
- 2x
1x
Bronislav 34 Ušanka 2000 chk
Kulich 2300 chk
Náboje 90 chk
Šípy 90 chk
- 1x
1x
1x
František 50 Karoserie 100000 chk - 2x
Solzekin 51 Karoserie 100000 chk - 1x
1x
1x
Antonín 71 Prut 75 chk Modrá ryba (ID 1) 5 chk
Zelená ryba 4 chk
Červená ryba 4 chk
Žlutá ryba 5 chk
Modrá ryba (ID 7) 5 chk
Humr 6 chk
Ledová ryba 7 chk
Losos (ID 192) 6 chk
Losos (ID 193) 7 chk
Blobfish 5 chk
Koi Kapr 10 chk
1x
1x
1x
Prokop 72 - - - -
Bankéř Lukáš 73 - - - -

Příšery

Hlavní příšerou je bez pochyby Mamutí jezdec, který vyčkává na svou oběť v mamutí aréně. Nalezneme zde také Mamuty, kteří se pohybují v blízkosti již zmíněného jezdce a které je potřeba zabít pro splnění hned několika úkolů. Poslední příšerou v této lokaci je Šavlozub, kterého nelze ochočit ale pouze zabít. Dostat se k němu je ale možné pouze za použití Svitku problesknutí.

Příšera ID Životy Zkušenosti Respawn Drop (šance)
Mamut 3 8000 HP 200 EXP 120 s Mamutí oko (100%)
Chmazel Arnošt 64 5000 HP 1 EXP 10 s -
Mamut 65 8000 HP 200 EXP 120 s UZI (100%)
Chmazel Pluto 66 5000 HP 1 EXP 10 s -
Chmazel Lenka 67 5000 HP 1 EXP 10 s -
Šavlozub 68 3000 HP 100 EXP 200 s Magická sněhová koule (3%)
Mamutí jezdec 69 24000 HP 500 EXP 500 s Mamutí kel (100%→0%)