Střelba

Z Chmatákovská Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Střelba
ID-SKILL 5
Talenty Odstřelovač
Mistr výroby
Vzteklina
Známo jako "Přesnost"
"Přeska"

Střelba je bojová dovednost, kterou je možné trénovat střelnými zbraněmi na jakémkoliv cíli a spotřebovává Náboje. Jedná se o velmi užitečnou dovednost, která hráči dovolí využívat mnoho zajímavých zbraní a zabíjet nejrůznější zvířata a monstra. Vzhledem k síle Lovecké brokovnice je Lov brán jako silnější dovednost, i tak je ale střelba lepší než třeba Magie blesku či Obratnost.

Všechny dovednosti lze v Zelené zóně trénovat pouze po hodnotu 60, poté se musí hráč přemístit do Modré nebo Červené zóny. V případě střelby je nejlepším místem k tréninku Poctivákov, kde je možné střilet do Terčů. Se speciální vlastností na Magnum je trénink střelby pouze záležitost chvilky.

Dovednost je potřeba vytrénovat na maximální hodnotu pro odemknutí hned několika útočných Talentů. Odstřelovač je velmi důležitá dovednost pro zvýšení uděleného poškození z dálky. Mistr výroby je užitečný pro hráče používající AK47 nebo Laserovou zbraň, protože zvyšuje jejich poškození. Vzteklina je talent, který lze také v některých situacích efektivně využít a váže se na udělené poškození.

U všech dovedností platí, že je nejlepší je trénovat s nasazeným Amuletem štěstí a Promočním kloboukem na maximální hodnotě Bonusu. Tímto si hráč zaručuje nejvyšší šanci na zlepšení dovedností a jejich trénování zabere co nejméně času.

Předměty

Předměty, se kterými lze trénovat střelbu. Magnum je nejlepší volba díky své bonusové vlastnosti, ceně a rychlosti, Samopal Thompson je ale taky dobrá volba díky jeho rychlosti, bohužel se hráč ale nevyhne obrovské spotřebě nábojů.

Předmět Cooldown Prodejní cena Obchodník Získáme
Magnum 0,5 s 300 chk
400 chk
Mojmír
Zastavárník Miroslav
-
Samopal Thompson 0,1 s - - Otevřením Pokladu
UZI 1,2 s - - Zabitím Mamuta
AK47 1,5 s - - Kombinací Dřevěných součástek a Hlavně
Laserová zbraň 2,2 s - - Kombinací Magického kamene a Roztavených rubínů
Upilovaná brokovnice 3,5 s - - -