Těžba

Z Chmatákovská Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Těžba
ID-SKILL 7
Talenty Mistr výroby

Těžba je řemeslnická dovednost, která hráči dovolí nejrychleji vydělávat peníze a dostat se k Pokladu pomocí Tabulky k dešifrování. Vzhledem k ceně jediného předmětu se kterým lze tuto dovednost trénovat, Sbíječce, je možné ji trénovat už po založení účtu. Trénování těžby je velmi jednoduché a stačí si pouze stoupnout na kamennou plochu kde lze těžit a klikat na akční tlačítko. Ve hře se nachází aktuálně 2 kamenné plochy, ze kterých je možné získávat nerosty a zároveň je prodávat vybraným obchodníkům. Tyto plochy se nachází ve Lhotce a Poctivákově. Po dovršení maximální hodnoty těžby může hráč vytěžit již zmíněnou tabulku k dešifrování.

Všechny dovednosti lze v Zelené zóně trénovat pouze po hodnotu 60, poté se musí hráč přemístit do Modré nebo Červené zóny. V případě těžby je nejlepším místem k tréninku Poctivákov, kde může hráč při potenciálních útocích od protihráčů použít příkaz obrana. Během těžby je možné trénovat zároveň Výrobu přetahováním Tavítek na vybrané nerosty. Mimo jiné lze trénovat i Psaní svitků tvorbou Tréninkového svitku.

Dovednost je potřeba vytrénovat na maximální hodnotu pro odemknutí Talentu Mistr výroby. Tento talent zvyšuje udělené poškození vyrobenými střelnými zbraněmi.

Těžba je nejlepším způsobem jak vydělávat peníze díky vysoké hodnotě peněz za prodej nerostů a šanci na vytěžení tabulek k dešifrování. Pomocí odkládání tabulek během prodeje nerostů a následného vyhledávání pokladů si může hráč přijít na pěkné peníze.

U všech dovedností platí, že je nejlepší je trénovat s nasazeným Amuletem štěstí a Promočním kloboukem na maximální hodnotě Bonusu. Tímto si hráč zaručuje nejvyšší šanci na zlepšení dovedností a jejich trénování zabere co nejméně času.

Předměty

Předměty, se kterými lze trénovat těžbu.

Předmět Prodejní cena Obchodník
Sbíječka 100 chk
100 chk
Boleslav
Ivan