Talenty

Z Chmatákovská Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ukázka talentů z menu postavy.
Ukázka talentů z menu postavy.

Talenty jsou speciálními vlastnostmi, které po aktivaci ulehčí hned několik herních činností. Zejména pomáhají při zabíjení příšer a protihráčů, nalezneme ale i talenty pro rychlejší vydělávání peněz nebo rychlejší cestování. Dovolí hráči vydržet déle naživu, provést více útoků magickými holemi nebo třeba ubírat větší poškození v různých specifických situacích. Díky tomu jsou velmi užitečné při zabíjení Bossů a kombinací různých talentů docílí hráč co největší šance na úspěch při boji. V některých případech je dokonce stěžejní mít vybrané talenty aktivované, aby hráč nepodlehl velmi nebezpečným útokům hned na začátku boje. Některé talenty se vyplatí mít aktivní i preventivně třeba při trénování dovedností, takový Tvrdokožus prakticky zdvojí hráčovy životy a při příchozích útocích mu dovolí bezpečně utéct. Talenty lze různě kombinovat a je na hráči, aby si vybral ty, které jsou pro něj zrovna nejvhodnější.

Odemykají se automaticky po splnění různých kritérií v podobě dovršení maximální hodnoty vybraných Dovedností nebo Atribut. Tato kritéria může hráč vidět po umístění kurzoru myši na vybraný talent v Menu postavy. Po dvojím kliknutí na postavu je možné přejít na talenty po kliknutí na tlačítko nebo zmáčknutím klávesy F3. Pokud je talent odemknut, tak je možné jej aktivovat v Chobotově nebo v každé lokaci v blízkosti bankéře. Je možné mít aktivních 5 talentů najednou, při zabíjení Bossů je ale doporučeno aktivovat 5 talentů dle hráčovy role v boji a držet se vybraných taktik.

Všechny talenty

Ve hře se aktuálně nachází 20 talentů, z nichž většina má své rozsáhlejší využití při boji s příšerami a protihráči. Některé talenty, jakými je třeba Honič nebo Paralyzér jsou využívány velmi málo a své rozsáhlejší využití zatím stále hledají.

ID Talenty
1 Hbitost
2 Tvrdokožus
3 Olizovač
4 Odstřelovač
5 Lovec
6 Odmítač smrti
7 Dorážeč
8 Lovec lidí
9 Mystik
10 Honič
11 Mistr výroby
12 Léčitel
13 Oživovač
14 Vzteklina
15 Ranhojič
16 Paralyzér
17 Mana manipulátor
18 Svitkař
19 Miláček zvířat
20 Smradlavec