Všímavost

Z Chmatákovská Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Všímavost
ID-SKILL 12
Talenty Odstřelovač

Všímavost je užitečná dovednost, která pomáhá hráčům určit přesné souřadnice na Mapě a dovolí jím šmírovat ostatní. Její trénink je extrémně jednoduchý, protože stačí v Poctivákově sbírat bobule a rozklikávat je. Každou bobulí hráč získá jeden bod všímavosti, takže Amulet štěstí nebo Promoční klobouk nejsou potřeba, protože trénink nijak neurychlí.

Všechny dovednosti lze v Zelené zóně trénovat pouze po hodnotu 60, poté se musí hráč přemístit do Modré nebo Červené zóny. V případě všímavosti je nejlepší lokací pro rozkliknutí bobulí Poctivákov, protože to je jediné místo, kde je lze najít (mimo Poklad, kde je lze získat spíš za trest). S rostoucí hodnotou všímavosti je možné vyzvídat informace ostatních hráčů Informativní pistolí, díky které zjistíme například aktivní Talenty nebo počet peněz. Dalším užitečným předmětem je Fredyho oko, kterým můžeme špehovat ostatní hráče v lokaci. Lze jej použít ale až po dovršení maximální hodnoty této dovednosti. S maximální hodnotou všímavosti také hráč uvidí počty životů všech okolních bytostí i bez toho, aniž by na ně musel prvně klikat.

Všímavost je důležitá pro odemknutí Talentu Odstřelovač, který zvyšuje udělené poškození od určité vzdálenosti a je velmi užitečný pro boj s Chobotnicí a Chráněnou želvou.

Předměty

Předmět, se kterým lze trénovat všímavost.

Předmět Lokace Získáme
Bobule Poctivákov Otevřením Pokladu